Iskolánkról röviden

A Makói József Attila Gimnázium alapításának éve: 1895, először fiú, majd koedukált gimnáziumként működött. Bővebben…

Makói József Attila Gimnázium

Kapcsolat:


6900 Makó, Csanád vezér tér 6.

Telefon: (62) 510-932

E-mail: jag@jag.mako.hu

OM azonosító: 029745

GPS:46°13’01.4″N 20°28’29.3″E

The Attila József Secondary Grammar school was established in 1895. At first it was a boys’ only school but later became coeducational.Read more…

Das Attila Jozsef Gymnasium in Mako wurde 1895 gegründet. Am Anfang besuchten die Schule nur Jungen, später auch Mädchen.Mehr…

JAG hírek

Feliratkozás JAG hírlevélre:


  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

Mi már döntöttünk

A Makói József Attila Gimnáziumba járok. A 6. A osztályt kezdem idén.

Azért szeretek ide járni nap mint nap mert nagyon jó osztályközösségünk van. A tanáraink érthetően magyaráznak de ha mégse értenénk akkor bátran kérdezhetünk. Van egy nagy udvar ahol szünetekben nagyon szívesen levegőzünk.

Vannak programok pl.: farsang. Ilyenkor osztályok között verseny szokott lenni. Amit mindenki nagyon élvez. Örülök, hogy jelenkeztem ebbe az iskolába tanulni.

Nagy Anna 6. A osztály

Mi már tudjuk, hogy jól döntöttünk

Mindenki keresi a köveket, amelyekkel élete útját díszíteni tudja, és nem túlzás állítani, hogy a József Attila Gimnázium a legszebb díszkövek tárházát kínálja. Bármilyen érdeklődésű is az ember, a gimiben lehetősége nyílik képességeinek fejlesztésére, jó hang(ulat)ú kórus tagja lehet, a kARTon kör keretein belül alkothat és mérettetheti meg magát pályázatokon vagy akár komplexebb, több hónapos képzőművészeti versenyeken, színjátszó körben fejlesztheti az önkifejezését más karakterek eljátszása révén, sportversenyeken hozhatja ki magából a maximumot, és tanulmányi versenyeken érvényesítheti tudását. Mindezt olyan tanárok koordinálásával teheti, akik inspirációt és jövőképet adnak az arra nyitott tanulók számára, mint amilyen én is voltam. Lehetőségeket teremtettek, amelyek számomra célokat tűztek ki, és a célok eléréséhez mindig kaptam támogatást. A sok verseny, iskolai rendezvény és újító programok egy erős jövőképet formáltak bennem, és kellő motivációt adtak vágyaim eléréséhez. Ezek segítségével vagyok képes ma is úgy hozzáállni minden tervemhez és célomhoz, hogy sosem adom fel, mindig keresem és találom a megoldást, mert ebben az iskolában ezt láttam, tapasztaltam és az én személyiségem is így teljesedett ki.

(Szilassi-Horváth Réka 2008-2016 “Akikre büszkék vagyunk” 2016)

Múlt és innováció

Sikeres pályázataink

 

120 év diákjai

1900.
Bacsó Gyula, Csorba István, Frank János, Horovitz Lóránd, Kardos László, Kozma János, Petrovszzky János, Ponyecz Ferenc, Schvarcz Sámuel, Sebastian Nándor, Strausz Gyula, Szabó Dezső, Székely Elemér, Szőke Gyula, Szőke József, Takács Lajos
1901.
Balás P. Elemér, B. Nagy Ferenc, Bédák István, Burunkay Lajos, Diósszilágyi Sámuel, Endrei Ármin, Fenyő Vilmos, Galambos Emil, Gerő Vilmos, Horváth Ferenc, Klein Sándor, Singer Mór, Szabó János, Wolf Antal
1902.
Dózsa Emil, Holler György, Juhász Lajos, Kiss Lajos, Matusik István, Német Ferenc, Papp Béla, Süsz Ferencz, Szél Sándor
1903.
Bürgés Mihály, Erdei Lajos, Kiss Arthur, Sieberg Izidor, Weinstein Nachem
1904.
Görbe Sámuel, Hajdú János, Halász Sándor, Ilovszki Sándor, Jung Antal, Kardos Ferenc, Molnár János, Schreiber Henrik
1905.
Bíró Béla, Csipak Lajos, Iritz Dénes, Iritz Géza, Katona Imre, Mudri András, Papp Imre, Szabados Sándor, Szőnyi Sándor, Tamasi András, Weisz Rezső
1906.
Dallos Ferenc, Diósszilágyi József, Elszner József, Horovitz Tibor, Hotaran Miklós, Jó Imre, Kardos Miklós, Lőkös Zoltán, Neiszer János, Weisz Izidor, Weiszberger Mór
1907.
Bóna István, Derecskei Károly, Fehér Simon, Fenyves Lajos, Gillich János, Horváth István, Iritz János, Jilly Gyula, Jungmaier Mihály, Nacsa József, S Bálint Ferencz, Szabó Ferencz
1908.
Davidovits József, Engl Imre, Frank István, Nagy Károly, Petrik József Béla, Pulitzer Jenő, Schwimmer Béla, Sopsics János, Tabakovits Endre, Tabakovits Gusztáv,
1909.
Balog Ödön, Bauer Dezső, Derecskei János, Draskóczy Ede, Grosz Elemér, Hirschl József, H szabó Imre, Jilly László, Kardos Géza, Kern Aurél, Kocsis Albert, Kulliner Antal, Lengyel Ferenc, Nacsa Mihály, Novák János, Pártos Ernő, Práznóvszky Ágoston, Székely Kálmán, Szőnyi Sándor, Tóth Zoltán
1910.
Balog Aladár, Berente István, Belánszki Demkó Pál, Fodor Endre, Fodor János, Horváth Károly, Iritz Oszkár, Juhász József, Kauders Sándor, Kiss Károly, Kocsis János, Raisa Ervin, Róna Nándor, Simon Jenő, Szelle Károly
1911.
Ács Gábor, Diósszilágyi Dezső, Fodor Tivadar, Halász Árpád, Halász István, Hanssler Endre, Horváth János, Luncz Géza, Németh István, Pataky Miklós, Radó Imre, Török Lajos
1912.
Ádám Jenő, Banyák József, Bálint István, Binder Mór, Földes Henrik, Friss Emil, Gyenge Miklós, Hervay István, Institoris György, Katkin Ede, Katona Pál, Kási Jenő, Millig Károly, Német Zsigmond, Sinkó Antal, Szabó Imre, Szoboszlai István
1913.
Babos Geyza, Bíró János István, Csath Ferenc Lajos, Dózsa László, Erdei János, Fodor Károly Gusztáv, Foyta István Kálmán, Fuzák Sebestyén Miklós, Kiss Lajos Ferenc Ernő, Kocsis István, Linter Ambrus, Molitóris Ákos, Murgu Vizantie, Nagy Antal, Petheő Ernő, Sefcsik Béla, Szilárd Károly, Vári Lajos, Vásárhelyi Dezső, Wizinger István
1914.
Batka István, Belánszki Demkó Imre, B Papp István, Dungyerszky Mátyás, Fukasz Károly, Geleta József, Hervay Mária, Hős József, Huhn Ferenc, Jeremia József, Jurovich Hugó, Kudar Lajos, Muntyán Aurél György, Patkós Sándor, Pásztor (Pretzelmayer) Jenő, Schütz Miklós, Szadler Richard, Szentpétery Kálmán, Szentpéteri Sámuel, Szilágyi István, Urbán György, Vér Sándor
1915.
Bauer József, Bálint József, Bodea János, Návay Zoltán, Nyári József, Pesti Béla, Riskucza Szabin, Wébel Dezső, Bucsányi László, Chamilla Antal, Deák Ferenc, Draia János, Epstein Hugo, Gulácsi János, Holló Zoltán, Istók Zoltán, Kalmár Marcel, Kutsera Géza, Martinek Zoltán, Ohmann János, Prodanovits Szvetiszláv, Simon József, Udvardy Endre, Vajta Pál
1916.
Ács Zoltán, Batka Ferenc, Kis Jenő, Koch Jakab, Olajos Dezső, Szabó János, Chamilla Lajos, Gera István, Kemény Sándor, Tirla Szabin, Árva János, Bitskey Sebő, Csala Dénes, Csorba János, Dömösi Mihály, Erdei Antal, Erdei János, Gera István, Gera József, Győrffy Tibor, Ittu Kornél, Janik Gyula, Juhász István, Karácsonyi Dezső, Kardos Illés, Kási Lajos, Kotsis Lajos, Koszor Dénes, Kovács János, Kovács József (1898.), Kovács József (1897.), Kovalik Sándor, Kubinyec Lajos, Lighezán Sándor, Mágori Mihály, Mező Imre, Molnár Mihály, Návay István, Pallagi Imre, Ponta Kornél, Reitzer József, Richter Lajos, Rozovits Béla, Sándor Miksa, Sóki Imre, Somogyi István, Török Albert, Török Lajos, Vékes Bertalan
1917.
Fazakas János, Juhász Gyula; Bíró Béla, Fekete János, Neumann Sándor, Opra István, Rosztóczy Ernő, Schaffer László, Vásárhelyi Béla, Ila Tóth Mihály, Páger Péter; Czirbus Endre, Henczy Ödön, Koczka Sándor, Nagy György István, Nagy István, Paller Dezső, Somogyi László, Vajda Ferenc, Werczberger Izidor; Gerzanits Elemér, Kiss Erző, Kálnai Károly, Méhes Károly, Reitzer György, Sopsics Béla, Spiegel László, Szabó Sándor, Szalóky József, Szikszay Lajos
1918.
Balla István, Dedinszky Dezső, Hervay Tamás, Pajtás József, Vincze Aladár; Abonyi Lajos, Borza János, Csighy Sándor, Dégi András, Iszák István, Márton Ferenc, Márton Sándor, Molnár József, Nacsa Lajos, Páger Antal, Strabka András; Bartha Imre, Nébel Sándor, Szabó János; Bán Zoltán, Brutyó Péter, Fodor Jenő, Iritz Julia, Lövenbach Ilona, Major Miklós, Martin Sándor, Sonkovics Mihály, Szíjártó Antal, Zsiga Gyula
1919.
Árva József, Babos Imre, Baranyi Dezső, Blászins Mihály, Delié Frigyes, Dragán Tivadar, Eisenhút Pál, Goldner Erzsébet, Hász István, Hidvéghy Sándor, Juhász István, Kárpáti Géza, Kecskeméti György, Kecskeméti Pál, Kemény Mihály, Kopiás Sándor, Korcsmáros István, Kovács Erzsébet, Kövessy Endre, Kövessy Erzsébet, Leipnik Sámuel, Mészáros Sándor, Paller Sándor, Papp Sándor, Rohoska Dezső, Szabó Teréz, Szikszay Béla; Mágori Antal, Pongrácz Tibor, Reiter Ervin
1920.
Baróti Lajos, Bálint Alajos, Bán Dezső, Daru István, Dániel István, Gera János, Goltner Aurél, Guttman Imre, Heintz Géza, Heintz László, Kovalik Deák Imre, Marosy Andor, Nemcsik Sándor, Nemes László, Pap József, Rosztóczy Ferenc, Schwarcz Sándor, Sipos József, Szabó Antal, Teltsch György, Tókos Sándor, Török Gyula, Varga Ferenc, Vámos Imre, Hencz Erzsébet, Bőhm Erzsébet, Farkas Olga, Földes Erzsébet, Guttman Erzsébet, Leipnik Ilona, Pulitzer Erzsébet, Rohoska Judit, Schwarcz Olga, Somogyi Jolán, Müller Béla
1921.
Balla Lajos, Barna Béla, Breberán Jenő, Budai Mihály, Csóba Sándor, Dózsa Dénes, Friedlender Lajos, Grósz Ferenc, György Vilmos, Harmath József, Hoffmann Béla, Huba Antal, Kapus István, Károlyi István, Kecskeméti László, Körmendi Jenő, Körmendy Lajos, Müller József, Nagy Sándor, Nemcsik István, Polacsek György, Polcsán Mihály, Póta József, Puliczer Béla, Schulhof Richárd, Szaszik József, Széll László, Feltsch György, Török István, Török József, Ujhelyi Mátyás, Veres Endre, Wettitzky Ernő, Istók Irén, Nyáry Júlia, Puliczer Erzsébet, Rózsa Erzsébet
1922.
Abaffy Béla, Babits Rezső, Babos Zoltán, Barti Géza, Batta Pál, Báthory János, Bittó József, Debreczeni Imre, Dégi István, Dobl Ernő, Erdei István, Farkas József, Gebe Zoltán, Hafner Zsigmond, Horváth Ferenc, Horváth István, Hubert László, Husztik Zoltán, Kiss Károly, Klein Zoltán, Kocsis János, Kovács Dezső, Kovásznay Tibor, Kriván Gyula, Lányi Tibor, Marosy Bertalan, Márton József (1903.), Márton József (1904.), Müller Lajos, Nacsa Mihály, Parai Gyula, Péter Béla, Pintér Sándor, Politzer Dezső, Posztós János, Pretzelmajer Izidor, Rózsa Mihály, Schwartz Andor, Somodi Sándor, Szalkai Sándor, Szentpéteri Sámuel, Zsiga Jenő, Lőwinger Lili, Nagy Ilona
1923.
Antal Mihály, Baróti Sándor, Bund Gyula, Danczkay Béla, Demkó Endre, Diósszilágyi László, Gerzanits Imre, Goltner Dénes, Kiss Emil, Leipnik Ákos, Leipnik Győző, Lengyel Rezső, Lőwinger György, Nagy László, Oláh Sándor, Pataky Dezső, Pártos Imre, Politzer György, Rapcsányi Árpád, Rotter Géza, Szabados László, Szabó György, Szirmai József, Tilger Béla, Török Lajos, Udvardy Sándor, Vajda Jenő, Zwikler Sándor, Jakab Erzsébet, Mály Erzsébet, Matuska Kornélia, Pulitzer Judit
1924.
Abaffy László, Apjok János, Balogh B. Győző, Balog József, Bauer László, Bedő Lajos, Brommer Lajos, Danczkay Dezső, Dégi János, Fodor József, Fritz Ödön, Gerzanits József, Hertz Árpád, Hervay Kálmán, H. Kovács Mihály, Horváth Gyula, Kerekes Károly, Koczka Károly, Lányi Aladár, Leipnik Zoltán, Lusztig Sándor, Márton Endre, Merényi Miklós, Molnár Jenő, Palugyai Rózsa, Petrasovits Endre, Pomsahar Ferenc, Raffay Szilárd, Rupp Antal, Schopf Alajos, Schwarcz Izsó, Sipos József, Stern László, Szabó Andor, Sznagyik István, Szundy Béla, Szűcs László, Tergulicza Lajos, Tóth György, Weber Sándor, Weisz Ernő, Zaránd Emil
1925.
Ambrus László, Bálint Ferenc, Bőhm László, Derzsy Béla, Évinger Margit, Faragó Margit, Felberbauer Lajos, Gáspár Imre, Günther Antal, Hertz Árpád, Hervay Béla, Horacsek Andor, Iritz József, Juracsek Valéria, Király Tibor, Koller István, Kovács József, Kozmovszky József, Langmahr Ferenc, Leipnik László, Lénárt Károly, Magyar Jenő, Meiszner László, B. Nagy József, Patkós György, Szűcs László, Takáts Endre, Vajda Etelka, Vicenty Ödön, Zuber Gyula
1926.
Bánfalvy Júlia, Bartók Béla, Deák Géza, Elek Antal, Elek Sándor, Erdei József, Fiedler Kálmán, Hegyesi Ferenc, Janik Kálmán, Korchmáros Imre, Kosaras Ferenc, Kövecs Kálmán, Lőwinger Ida, Méhes Zoltán, Molnár István, Román József, Rupp József, Szabó Mihály, Szebasztián Béla, Szilágyi Jenő, Szőts Jenő, Tengerics Ernő, Terényi Pál, Zeke Gábor
1927.
Altmann Tibor, Bakay József, Boga György, Bonomi Géza, Bódi Ferenc, Buzás László, Ferka Ferenc, Gedeon István, Horacsek László, Kallay Ferenc, Kardos Géza, Matusik István, Ollexik Mátyás, Ratkai Mihály, Szalkai Zoltán, Szentkirályi György, Szőnyi Pál, Takács Béla, Takáts László, Tápai Antal, Telek Lajos, Telekessy Gizella, Traff Emma, Vajda Ferenc, Vajda István
1928.
Adler Péter, Altmann Pál, Aranyi István, Bihari János, Bittner Margit, Dózsa László, Földes László, Galamb Sándor, Gebe László, Görbe Imre, Haraszti Ervin, Horváth Lehel, Jakab Sándor, Kahan Arnold, Kránczky Ervin, Kristóf Árpád, Langhoffer Tibor, Lengvári Pál, Molnár István, Molnár József, Ravasz Antal, Rehák István, Rédai István, Sági Jenő, Szabados Margit, Tóth L. András, Tökey Ákos, Witanschek Ervin
1929.
Árdelean Gyula, Bánffy Adorján, Bodóczki László, Bruder Béla, Czédly Ödön, Csaba László, Duchnovszky Emil, Erdei Ferenc, Falábu Jenő, Fórizs Ödön, Gábor János, Gera Katalin, Goltner Adrien, Günther Ernő, Hencz Zsolt, Homér Lajos, Horváth János, Jankura Jenő, Kaluzsa Kálmán, Kazi József, Kesztner Zoltán, Kiss Jenő, Kiss Sándor, Korchmáros Lajos, László Szabolcs, Leipnik Gyula, Lukács Béla, Majoros Imre, Matusik József, Mikulai Lajos, Molnár József, Olexik Ferenc, Pataki Mária, Pávó Béla, Probszt Márta, Puskás István, Rajtkó Elemér, Rácz György, Sós Antal, Szilárd Ervin,Szirbik Ferenc, Tézsla József, Török Dezső, Tőkey Jenő, Willer Kázmér,
1930.
Bencsik Boldizsár, Bereczki János, Csaba Ferenc, Dambacher József, Farkas Jenő, Fazekas János, Fodor Antal, Fórizs Lóránt, Gyulai László, Hadik Zoltán, Hencz Aurél, Homér Imre, Kiss Imre, Kocsis Ferenc, Kocsis Tamás, Lux Alfréd, Magyari Zoltán, Makk József, Mátrai Rudolf, Molnár Jenő, Nagy Dezső, Nagy Tivadar, Nemes Árpád, Papp Elemér, Perényi József, Puskás István, Sándor Árpád, Somogyi László, Sopsits István, Stenszky József, Szabados József, Szabó László, Szilágyi Géza, Szűcs Zoltán, Szvoboda Jenő, Takács Irén, Tamás Ferenc, Tápai Etelka, Vida Elemér, Wiener János, Wiener Sarolta, Zalai Ernő
1931.
Barabás Tibor, Barta Mihály, Bérczi Gyula, Bócsa Béla, Breuer Gusztáv, Csorba István, Csorba Mihály, Elekes János, Ember József, Flock Márton, Forozek Dániel, Horváth Ervin, Hunyár Ádám, Jankura Aladár, Jenvay Béla, Karsai Márta, Király Márton, Kiss Ernő, Kiss Sándor, Klivinyi Lajos, Kovács Mihály, Kováts László, Luczai Mláden, Maróczi György, Mágori Sándor, Nagy József, Olajos Jenő, Olexik László, Ormay Pál, Pataki János, Pfeiffer József, Proschka Anna, Proschka Ilona, Prusch József, Rácz Sándor, Scheer Erich, Schlagetter Emil, Sisak Dénes, Somodi László, Szabó Magdolna, Szebasztián Rózsa, Szilágyi Béla, Sztrelka László, Szundy László, Szűcs Ferenc, Toma László, Tóta Gyula, Varga László, Vas László, Veréb Géza, Vér Vilmos, Virág János, Weiland Károly, Weiszman Imre, Zubán Márta
1932. A
Berényi Erzsébet, Galam Ödön, Gebhardt Béla, Gulyás Nándor, Hadik Magda, Hajdú László, Höpp Konrád, Karsai Károly, Kovács Erzsébet, Kuzma Simon, Lehoczky Lajos, Machalek Pál, Mozol József, Mucsi József, Nacsa Dezső, Kállói Nagy Gyula, Paluska Olga, Probszt Tamás, Prónai Vilmos, Simocskó István, Szilvássy Tamás, Sztipits Ferenc, Török László, Vertán Endre,
1932. B
Agonás Pál, Antal József, Bálint Erzsébet, Brommer Mária, Döme Mihály, Ember Mária, Galambos Sarolta, Haluska Endre, Hetényi László, Hévézi Lajos, Horváth Mihály, Kiss András, Kovács József, Mály Olga, Nádas István, Olexik Viktor, Orsy Zoltán, Pataky Klára, Pollák László, Sipos Miklós, Skopál Antal, Szeles László, Takács István, Tóth Károly, Vékony Mihály, Wiener József
1933.
Alexi József, Báron Ferenc, Biró Ferenc, Bogár László, Budai Erzsébet, Diósszilágyi József, Fejes Pál, Fejér Ferenc, Horváth Gyula, Horváth László, Höpp Henrik, Korchmáros Pál, Kovács Mihály, Körmöczy János, Kremann Gyula, Lukáts Lőrinc, Mareczky Ferenc, Matusik Lajos, Mártonyi Imre, Molnár László, Nagy Sámuel, Perger Sándor, Sipos Amália, Székely Dénes, Szirbik István, Traff László, Varga Ákos, Vértes Győző, Zboray György, Zeke Sándor
1934.
Almási Károly, Ágh Béla, Bencze Sámuel, Endrődi István, Erdei Sándor, Erdős István, Falábu Teodóra, Hencz György, Hetényi Tibor, Joó Ervin, Kaufer Ödön, Kiss Katalin, Kiss László, Kiszel Géza, H. Kovács Zoltán, Lőwinger Ferenc, Lucza János, Lukáts András, Makk István, Mertse Arisztid, Nagy János, Polgáry Magdolna, Rabl Mihály, Richter Gyula, Sándor Endre, Sándor Imre, Scheffer András, Schlögl Győző, Szabó Klára, Szalay János, Szentmiklósi Andor, Székely Károly, Tóth Alinka, Tóth Béla, Varju Sándor, Zboray Gusztáv
1935.
Antal Imre, Baranyi Irén, Bánhidi Tibor, Benke Tibor, Deseő Jenő, Gábor Tivadar, Hoffmann Jenő, Fritz László, Kertész Győző, Kiss Mihály, Kocsis Sándor, Kodrán István, Korchmáros Imre, Könyves Kolonics Ilona, Lénárt István, Lux Károly, Miklós István, Miklós Zita, Paku János, Pilaszanovich Tivadar, Pusztai Gyula, Rencz Szilárd, Rostos Antal, Seress Emma, Suba Gyula, Szathmáry János, Szikura Pál, Szűcs Béla, Vida Károly, Wizinger István
1936.
Bittner László, Faragó György, Folbert Béla, Igaz György, Kis Irén, Kobilyák István, Kovács Ákos, Kovács Tibor, Kovács Zoltán, Löwenstein Gyula, Maros Margit, Mogyoróssy Lajos, Olasz Mihály, Sándor Olga, Sukovich Margit, Tamás Elemér, Tóth-Pál József, Varga S Mihály, Ujhelyi Anna
1937.
Antal Irénke, Bauernfeind Mihály, Bánáthy Béla, Buza István, Chamilla Sándor, Dedinszky György, Fórizs Lenke, Janka Gyula, Keller Pál, Kiss Jenő, Kovács József, Kovács Pál, Kőrössy Ferenc, Lenk László, Máté Géza, Nacsa Béla, Nagy Dezső, Nemes Béla, Nesinger Endre, Palicska Mihály, Papp Lajos, Pásztor Magdolna, Pethő Endre, Renner Emil, Ruff Antal, Strausz Gyula, Szabados Ferenc, Szathmáry Judit, Szeibert Ferenc, Széll Jenő, Szirbik Miklós, Tamásy László, Tóth-Pál József, Tőzsér Vilma, Vasvári Ferenc, Vidor Pál, Wiegenfeld Ernő
1938.
André Gyula, Bánáthy László, Dojcsák Sándor, Fülöp Ferenc, Gaál Mária, Giessing Rezső, Gyulai Lenke, Gyuriss József, Herczeg Géza, Horváth Zoltán, Ipacs Lajos, Jáksó Terézia, Kanics Miklós, Karsai István, Kaufer Edit, Kertész Árpád, Kovács Ferenc, Kovács Tibor, Könyves Kolonics László, Kőszeghi Miklós, Makk Ottó, Mareczky Béla, Merschdorf Miklós, Milics Boriszláv, Nacsa István, Nacsa Zoltán, Pallagi György, Ratkay Gábor, Sánta István, Schreiber Magdolna, Schwarcz Éva, Szani Elemér, Szentpéteri Imre, Tornai Mihály, Török Lajos, Ujhelyi Ferenc, Ulmann Imre, Vajda Róza, Vajda Zoltán, Vermes Ibolya

120 év tanárai

Abaffy Béla magyar,latin 1897-1918
Ábrahám Antal biológia,földrajz 1954-1956
Ács Sándor testnevelés 1918-1921
Acsay Lajosné orosz,német 1970-1992
Ágoston Béla történelem,földrajz 1948-1994
Albert János magyar,latin 1895-1897
Altmann Jakab latin,görög 1905-1938
Ambrózy Pál latin,görög 1916-1917
Ardos Frigyes biológia,kémia 1903-1904
Bábonyi Tóth István biológia,földrajz 1940-1971
Bak Mária magyar,angol 1959-1962
Dr.Bakai Ferenc magyar 1955-1964
Balázs József orosz,német 1968-1969 1971-1978
Bali Zsuzsanna matematika,földrajz 1976-1977
Dr.Balogh Győzőné szabás-varrás 1973-1974
Baranyi Gizella matematika,fizika 1959-1987
Dr.Bárány Ferencné biológia,földrajz 1965-1967
Barbier Péter magyar,német 1904-1906
Barczán Endre történelem,földrajz 1896-1913
Bárdi Lászlóné szabás-varrás 1966-1973 1973-1974
Dr.Barta Mór latin,német 1899-1900
Bartos Imre magyar,latin 1936-1939
Dr.Batka István egészségan 1939-1949
Berg Pál német,angol 1935-1939
Barkó Györgyi matematika,fizika 1965-1966
Dr.Biborka Ferenc matematika,fizika 1957-1968
Biscontini Tibold matematika,fizika 1907-1918
Blau Ármin matematika,fizika 1925-1926
Bóbis Józsefné orosz 1971-1972 1974-1976
Bojkáné Hadár Mária orosz,történelem 1982-1987
Bokotej Mihány testnevelés 1943-1947
Borbás Tibor angol 1993-tól
Boromissza Jenő magyar,latin 1917-1919
Boros Lajos biológia,fizika 1931-1932
Dr.Borovics Miklós magyar,történelem 1969 1977-1980
Bölcsné Kovács Gabriella orosz,angol 1983-1988
Dr.Bratinkáné Polgár Edit magyar,angol 1977-1981
Brucker Szilárd magyar,német 1937-1940
Budainé Keczer Csilla magyar történelem 1990-től
Buday Géza magyar,latin 1908-1936
Bulyovszki Katalin matematika,fizika 1942-1946
Búzás László történelem,földrajz,német 1952-1968 1970-1980
Csaba László ének-zene 1924-1928
Csaplár Angéla ének-zene 1973-1975
Csapó Gáborné biológia,kémia 1956-1958
Csép Miklós magyar,német 1906-1908
Csighy Antal latin,görög 1907-1911
Csik Zoltánné matematika,fizika 1968-1970
Csirik György matematika,technika,számítástechnika 1992-1994
Dr.Csiszár Imre magyar,történelem 1962-1976
Csornyák Emil testnevelés 1921-1939 1944-1947
Csukás Géza testnevelés 1901-1917
Cyrus Liesl angol 1933-1955
Dalliné Tóth Piroska magyar,orosz 1987
Dályay Anna matematika 1993-1994
Décsy Kornália német 1976
Dégi Imre orosz 1976-1982
Diós Jánosné rajz,kollégiumi nevelő 1986-1992 1993
Domokos Géza matematika,fizika 1950-1976
Donáth Antal ének-zene 1939-1951
Doszkocs Jánosné orosz 1954-1956
Döme Éva orosz,angol 1974-1975
Döme Mihály magyar,német 1945-1952 1957-1959
Durszt Ferencné magyar,angol 1964-1966
Ecsődi Ákos rajz 1940-1952
Elek Sándorné ének-zene 1971-1972
Engi Katalin magyar,angol 1985-1987
Dr.Eperjesi Kálmán latin,történelem 1918-1928
Erdei Etelka biológia,kémia 1958-1984 1985
Dr.Erdei János magyar,történelem 1947-1949
Dr.Erdélyi Pál latin,történelem 1928-1929 1945-1947
Ermann Ferenc latin,görög 1901-1911
Fábján-Nagy Mária biológia,kémia 1985-től
Falábú Jenő matematika,fizika 1920-1939
Farkas János geometria,rajz 1895-1902
Farkas Sándor biológia,fizika,földrajz 1992-től
Fáy Lóránt rajz 1938-1940
Fazekas János mezőgazdaságtan 1966-1967
Fedor László orosz 1958-1965
Fehér Imre biológia,földrajz 1935-1936
Fehérné Pásztor Katalin magyar,ének 1990-től
Felderbauer Róza magyar,német 1954-1959
Franyó Róbert magyar,orosz 1989-től
Franyó Antalné orosz,történelem 1970-1975
Dr.Fried Ármin egészségtan 1896-1920
Furka Árpád fizika,kémia 1955-1956
Fülöp Béla magyar,német 1915-1922
Gábor Andrásné orosz,latin 1987-től
Gál Zsigmond latin,történelem 1914-1926
Galamb Öbön latin,történelem 1919-1932
Dr.Galambos Dezső magyar latin 1911-1917 1926-1937
Galiszné Korcsok Katalin orosz, angol 1980-1983
Gallyas Ferenc magyar, német, orosz 1949-1950
Gebe Mihály matematika, fizika 1898-1923
Dr. Gedeon Alajos magyar, német, orosz 1920-1926
Gera Tibor matematika, fizika, számítástechnika 1987
Gergely Sándor magyar 1954-1955
Dr. Giday Kálmán történelem, földrajz 1943-1948
Góg Mihály matematika, fizika 1962-1992
Goltner Lajos ének-zene 1901-1918
Gombás Katalin magyar, latin 1950-1952
Dr. Gonda József történelem, földrajz 1906-1920
Dr. Gottl Frigyes magyar, történelem 1975-1985
Dr. Gönczy István magyar, német, orosz 1948-1949
Görgényi László tőrténelem, földrajz 1936-1939
Görög Klára magyar, német, orosz 1953-1954
Gruber Györgyné magyar, orosz 1970
Gruber Jánosné mezőgazdaságtan 1964-1967
Gulyás Irén orosz, történelem 1969-1970
Györe Mihály informatika,filozófia 2011-től
Győrfiné Vincze Erika matematika,fizika,informatika 1997-től
Dr. Győrffy István biológia, földrajz 1904-1909
Gyulai Andrásné történelem,földrajz 1949-1950
Hajdú Gyula testnevelés 1939-1940
Hajdú József mezőgazdaságtan 1964-1967
Halász Árpád biológia,kémia 1895-1904
Héger Ferenc magyar,latin 1898-1901
Hecz Antal magyar,latin 1914-1932
Hetvényi Lajos magyar,latin 1939-1943
Hoffman Éva magyar,angol 1945-1949
Hoffman János geometria,rajz 1985-1987 1989-től
Holstein Gyula latin,történelem 1902-1932
Dr. Horváth Mihály latin,német 19058-1909
Horváth Tiborné történelem,angol 1949-1951
Iglói Béla biológia,földrajz 1982-1988
Inczefi Géza magyar,német 1961-1973
Jaeger Imre matematika,fizika 1938-1940
Jakab Sándor testnevelés 1919-1920
Jancsik Mihály magyar,latin 1940-1941
Jenei János rajz,földrajz 1914-1917
Jirkovszky Sándor latin,görög 1970-1980
Jónyer Edit német 1979
Joó Sándor angol 1993-tól
Józsáné Mocsai Andrea német,francia 1976-1982
Juhász Gyula magyar,latin 1913-1918
Kályáni Ferenc latin,görög 1921-1935
Kási Jenő matematika,fizika 1920-1923 1920-1923
Katona Anna német,francia 1942-1948
Dr. Keczer Géza latin,görög 1899-1903
Dr. Keczer Tamás biológia,pszichológia 1970-1977
Dr. Keczes Tamásné történelem,világnézetünk alapja 1956-1990
Kelemen Ferenc ének-zene 1921-1924
Kenyeres István magyar,latin 1939-1942
Kertész Antal matematika,fizika 1947-1950
Kiss Ferenc magyar,történelem,német 1939-1945
Dr. Kissné Jenei Gabriella matematika,angol 1990-tő
l Kocsisné Maráczi Margit rajz,földrajz 1981-1982
Dr. Korányi Kálmánné magyar,német 1909-1918
Kordé Imréné történelem,földrajz 1938-1942
Kardos Gusztáv biológia,földrajz 1961-1964
Korenchy Lajos latin,angol 1976-1988
Kormányos Antal biológia,kémia 1971-1972
Kószó Mária ének-zene 1980-tól
Kovács Ferenc biológia,földrajz 1896-1899
Dr. Kovács Gyula latin,görög 1897-1906
Dr. Kovács Károly magyar,latin 1920-1924
Kovácsné Erney Andrea magyar,angol 1988-1990
Kovalik Antal latin,görög 1919-1948
Kozák István testnevelés 1982-től
Kozák Istvánné testnevelés 1994-től
Kozma Sándor matematika, fizika, technika 1981-1990
Kréz Tibor fizika, kémia 1971
Kréz Tiborné gépírás, gyorsírás 1974-től
Kristó Antal orosz, történelem, német 1993-tól
Kubinyi Zoltán matematika, fizika 1951-1952
Kuzma János kollégiumi nevelő 1994-től
Kürtösi Sándor fizika,technika,rendszergazda 2005-től
Lakatos József orosz, történelem, német 1951-1954
Lantos István magyar, történelem 1958-1959
László Ignác matematika, fizika 1897-1907
Dr. Lőrincz Jenő magyar, történelem 1927-1934
Machalek Judit magyar, történelem 1979-től
Madár Éva matematika, fizika, kollégiumi nevelő 1972-1986 1993-tól
Madzsar Gusztáv magyar, német 1895-1918
Mágori Józsefné mezőgazdaságtan 1960-1967
Dr. Magyar József latin, görög 1909-1945
Majorné Szibrik Edit ének-zene 1992-1993
Marczis Vilmos latin, német 1949-1960
Margineán Sándor latin, görög 1918-1919
Máriaföldy Márton történelem, földrajz 1949-1954
Maros István latin, görög 1907-1938
Marosvári Sándor matematika, fizika 1957-1993
Marosváriné Deák Zsuzsanna orosz, angol 1993-1995
Márkvár Hajnalka orosz, német 1984-től
Marsters Kele angol 1998-1992
Martinusz József matematika, fizika, kollégiumi nevelő 1994
Martinuszné Korom Gabriella matematika, fizika 1990
Márton Erzsébet magyar, történelem 1965-1967
Dr. Márton György biológia, földrajz 1919-1931
Márton Józsefné ének-zene 1957-1965 1974-1982
Dr. Mécs Józsefné biológia, kémia 1955-1961
Medgyesi Miklós biológia, földrajz, pszichológia 1970-1977
Medveyné Nagy Csilla magyar, angol 1982
Mellus Ilona történelem, földrajz 1948-1949
Mendei Árpád matematika, fizika 1961-1967 1970-1975
Mihelics Károly latin, német 1901-1905
Molnár Albert magyar, latin 1896-1908
Molnár György geometria, rajz 1911-1916
Mózesné Szabó Zsuzsanna matematika, fizika, számítástechnika 1990
Mráz Aladár magyar, latin 1911-1913
Nacsa Imre testnevelés 1958-1967
Dr. Nagy Dezsőné testnevelés 1950-1977
Dr. Nagy Géza történelem, földrajz 1942-1944
D Nagy Imre testnevelés 1982-1994
Nagy Piroska német, angol 1972-1975
Nagy Sándor ének-zene 1918-1921
Dr. Nagyné Varga Ágnes orosz, angol 1992-1993
Nagy Sándor ének-zene 1918-1921
Nagymiklósi Erzsébet magyar, német 1963-1967
Niklai Ferenc történelem, földrajz 1938-1942
Nyári Ágnes ének-zene 1992-1994
Nyitrai Endréné biológia, kémia 1969-1972
Ocsovszkiné Joó Judit magyar ,történelem 1989-tól
Ódor Klára magyar ,történelem 1991-től
Ollexik Viktor magyar, angol 1940-1974
Ollexik Viktorné magyar, angol 1966-1981
Oravecz Lajos biológia, földrajz 1916-1922
Orbán Ottó matematika, fizika 1952-1955
Pál Lászlóné történelem, orosz 1970
Pálosi Imre matematika, fizika 1930-1934
Pánczél jános gépírás, gyorsírás 1974-1989
Pánczél Jánosné gépírás, gyorsírás 1974-1989
Pápay Endréné magyar, latin 1952-1983
Papósné Horváth Judit magyar, angol 1992
Papp Elemér magyar, német 1944-1945
Papp Ferencné biológia, kémia 1985
Párkányi László matematika, fizika 1935-1942
Dr. Pataki József nevelési alapismeretek 1981-1986
Péczelyné Gerencsér Zsuzsanna biológia, kémia 1988
Peja Győző biológia, földrajz 1932-1935
Péli Pál ének-zene 1970-1971
Pellei Emil matematika, fizika 1920-1930
Pénzes Zoltán matematika, fizika 1912-1920
Petzné Bodrogi Márta történelem, német 1980
Pfitzner János magyar, német 1925-1937
Pintér Ferenc ének-zene 1972-1974
Dr. Pintér Lajos matematika, fizika 1956-1958
Pittner Aurél latin, görög 1897-1909
Póka Gyula matematika, fizika 1907-1912
Dr. Popovics Miklós biologia, földrajz 1912-1922
Prókainé Szabó Éva magyar, angol 1975-9179
Rácz László matematika, fizika 1991-1993
Radich Elemér geometria, rajz 1935-1936
Raffai Szilárd kémia, fizika 1945-1966
Rátky György magyar, anfgol 1988-1989
Ribárszki György matematika, fizika 1954-1992
Ribárszki Györgyné kollégiumi nevelő 1993-1994
Rója István földrajz-testnevelés 1995-től
Rójáné Oláh Erika matematika, fizika 1992-től
Sági István magyar, latin 1907-1912
Dr. Sárkány Lóránd matematika, fizika 1918-1921
Schmidt Artur matematika, fizika 1918-1920
Schultz Ernő matematika, fizika 1899-1901
Sebes Gyula történelem földrajz 1927-1936
Selymes Ferenc magyar, német 1940-1948
Dr. Siket Istvánné magyar, ének 1968-1972
Simon Tibor testnevelés 1942-1945
Simonyi Béla magyar, latin 1895-1896
Simicsné Kocsis Katalin ének-zene 1982-1993
Sipos Jenőné magyar,orosz 1986-tól
Dr. Steiner Simon matematika, fizika 1895-1897
Stenger Gizella magyar, történelem 1951-1984
Suba Sándor történelem ,földrajz 1974-től
Suciu László matematika, fizika 1918-1919
K Szabó Anna magyar, történelem 1989-1990
Szabó Árpádné magyar, német 1978-1984
Szabó Gyuláné magyar, orosz 1964-1967
Szabó Istvánné matematika,fizika,technika 1976-1993
Szabó Mihály biológia,földrajz 1945-1946 1950-1966
Szabó Mihályné dr. magyar,német 1945-1946 1950-1969
Szabó Rudolf latin,történelem 1909-1914
Szalkó András német 1990-1992
Szécsi Györgyi orosz,angol 1988-tól
Székely András történelem,földrajz 1928-1936
Szemes Ildikó matematika,fizika 1994
Szendrey Zsigmond latin,magyar 1906-1907
Dr. Szentpéteri Imréné matematika,fizika 1945-1982
Szerencsi Zoltán rajz 1931-1935
Szilágyi Dezső testnevelés,orosz 1977-1982
Szilágyi Erzsébet matematika,fizika 1978-tól
Szilágyi Judit matematika,orosz,német 1993-tól
Szilágyi Sándorné német 1992-1994
Szöllősi Géza matematika,fizika 1929-1935
Takács Győző rajz 1965-1970
Takács Győzőné fizika,kémia 1964-1976
Takács János testnevelés 1982
Dr. Takáts Lajos magyar,latin 1918-1931
Tamás János magyar,történelem 1990-1991
Tarjányi László testnevelés 1948-1982
Tarjányi Lászlóné orosz,angol 1952-1982 1983-1984
Dr. Tarnai László biológia, földrajz 1936-1945
Taylorné Szabó Klára orosz, történelem 1982
Tattamanti Béla magyar, német 1909-1926
Thurzó Ferenc történelem, földrajz 1913-1938
Tóka Márta német 1992
Tompa Béla magyar, német 1908-1909
Tompa István latin 1993
Tóth Dezső matematika, fizika 1924-1925
Dr. Tóth Ferenc magyar, történelem 1952-1953
Tóth István magyar, történelem 1959-1968
Tóth Istvánné magyar, történelem 1968-1989
Tóth Mária magyar, német 1975
Tóth Péterné matematika, fizika 1966-1967
Dr. Tóth Sándor magyar, latin 1895-1902
Tóthné Schulcz Hedvig magyar, angol 1981-1988
Dr. Tóth Zoltán egészségtan 1920-1935
Tömösi Emil magyar, német, orosz 1955-1973
Trauer János fizika 1992-től
Turiné Gonda Júlia magyar, orosz 1966-tól
Tyma Lajos matematika, fizika 1916-1917
Dr Tyukodi Piroska történelem, földrjaz 1943-1948
Dr. Udvaros József magyar, latin 1928-1929
Vályi József magyar, törtélnelem 1934-1936
Varga József matematika, fizika 1936-1938
Varjasné Szabó Piroska történelem, német 1982-1983
Várkonyiné Fazekas Vera kollégiumi nevelő 1993
Vas Jenő matematika, ábrázoló geometria 1938-1939
Véghseő Győrgyné kollégiumi nevelő 1993-tól
Dr. Vértessy Dezső latin, görög 1903-1905
Vida András könyvtár, népművelés 1984-1985
Dr Vidacs Aladár biológia, földrajz 1935-1940
Vincze Zsófia magyar, történelem 1953-1956
Vigh Lajosné szabás, varrás 1970-1971
Vizhány Ferenc magyar, orosz 1984-1987
Völgyes Lajosné orosz 1960-1967
Vörösmarthy Mihály testnevelés 1895-1901
Zámbori Béla ének-zene 1934-1937
Zékány Gyula matematika, fizika 1926-1937
Zoltán Lipót matematika, fizika 1920-1921
Zubán Márta magyar, német, orosz 1943-1968
Dr. Zsélyi Ferenc magyar, angol 1989-1990
Zsélyi Ildikó magyar, angol 1987-1990

120 év hírességei

Ábrahám Rafael grafikusművész 1920-1928
Adler Péter szemész professzor 1923-1932
Antal József professzor (Testnevelési Főiskola) 1941-1949
Arató Mátyás matematika professzor, Széchenyi-díjas 1908-1916
Árva János levéltáros, szakíró 1899-1901
Balázs P. Elemér jogász professzor, az MTA levelező tagja 1912-1920
Bálint Alajos régész, szakíró 1937-1945
Batka István mérnök, Ybl-díjas 1942-1945
Bécsy Tamás professzor, irodalomtörténész, József Attila-díjas 1961-1964
Benkóczy Zoltán színművész 1898-1905
Bíró Béla festőművész, professzor (USA) 1919-1927
Bódi Ferenc professzor, neveléstörténész 1951-1955
D. Nagy Ilona válogatott kézilabdazó 1932-1940
Dékány Kálmán író 1938-1940
Domokos Mátyás akadémikus , író , irodalomtörténész ,József Attila-díjas , Széchényi-díjas 1942-1946
Eckhardt Tibor államférfi 1897-1903
Erdei Ferenc államférfi,akadémikus,agrárközgazdász,szociográfus,Kossuth-díjas 1921-1929
Erdi Sándor író,kritikus 1925-1934
Fazekas Lajos filmrendező 1954-1957
Fejes Pál kémikus professzor 1941-1949
Gazdapusztai Gyula régész , docens 1942-1950
Hadik Magda szobrászművész 1928-1932
Hencz Aurél művelődéstörténész, szakíró 1922-1930
Jámborné Balog Tünde festőművész , Megyei Alkotódíjas 1952-1956
József Attila költő , p.h. Kossuth-díjas 1920-1922
Kamocsay István szobrászművész , Munkácsy-díjas 1938-1940
Kecskeméti György költő , újságíró 1911-1919
Kecskeméti Pál ító , újságíró (USA) 1911-1919
Kiss Erika valógatott tekéző , világbajnok 1977-1981
Kiss Károly költő , újságíró 1919-1922
Kiss László professzor (Testnevelési Főiskola ) 1950-1954
Kocsis Sándor operatőr , Balázs Béla-díjas 1943-1951
Korchmáros Imre szemész professzor 1918-1926
Lantos ( Leipniker ) Péter pszichiáter professzor( London ) 1954-1958
Lator László akadémikus,író ,költő , műfordító,József Attila-díjas , Kossuth-díjas 1945-1947
Luncz Géza (Milics Boriszláv ) erdőmérnök, agrármérnök 1907-1911
Márton Géza professzor, agrármérnök 1932-1938
Megyesi László matematikus , docens 1954-1958
Mészáros Rezső földrajz professzor 1956-1960
Mécs Imre vegyész professzor 1941-1949
Oltvai ( Olexik ) Ferenc leltáros , szakíró 1921-1929
Páger Antal színművéesz , Kiváló Művész , Kossuth-díjas 1909-1918
Pintér Lajos matematikus , docens 1939-1947
Poros ( Probst ) Tamás címzetes professzor 1924-1932
Puja Frigyes külügyminiszter , 1973-tól 1983-ig 1943-1944
Sondoki Sándor belgyógyász professzor 1952-1956
Szabó Dezső történész professzor 1895-1900
Szabó György fogász professzor 1953-1957v Szabó László válogatott kézilabdázó , olimpikon 1970-1974
Szabó Mária válogatott kézilabdázó 1951-1955
Szalma Tamás színművész 1973-1975
Szekeres István jogász professzor , szociológus , Szent-Györgyi Albert-díjas 1940-1948
Szendrei János matematikus professzor 1938-1945
Szentpéteri István jogász professzor , szociológus , Szent-Györgyi Albert-díjas 1937-1945
Szilvássy Nádor grafikusművéesz , Érdemes művéesz , Munkácsy-díjas 1938-1946
Szirbik Ferenc kőzgazdász , docens 1923-1929
Tari János operatőr , rendező 1972-1976
Tarnai László építész , Ybl-díjas 1943-1976
Tettamanti Károly kémikus professzor , Kossuth-díjas 1924-1927
Tóth Károly fogász professzor 1924-1932
Vajda Ferenc építész , a Nemzeti Szníház tervezője 1949-1953
Varga József vegyész professzor 1950-1953
Vertés László ősrégész , szakíró 1929-1933
Vida Elemér róm . Kat.püspök 1922-1930
Zalányi Sámuel orvos , professzor 1933-1941